Zabezpečení Vašeho PC a Vašich bankovních účtů i e-mail účtů - Opravy a prodej notebooků | Servis notebooků | Reinstalace Windows | Opravy Software a Hardware | Firemní outsourcing | Opravy televizí | Prodej repasovaných počítačů

Přejít na obsah

Zabezpečení Vašeho PC a Vašich bankovních účtů i e-mail účtů

Počítače doma > Opravy a servis PC
Antivirus Vás nezachrání !
Velké procento uživatelů počítačů, tabletů, notebooků ba i mobilních telefonů se systémem Android či Windows se mylně domnívá, že pokud na svém přístroji mají nainstalovaný antivirový program, ať už se jedná o Nod 32, Eset Smart Security, AVG, Norton Antivirus, Kaspersky atd., tak že se nemusí dále o nic starat. .....
Jedná se bohužel o mylnou představu, neboť pokud antivirový software zachytí hrozbu tak už v 47% je virová infiltrace ve Vašem počítači a antivirus chytil pouze část útoku. Důležité je udělat maximum proto, aby se virus k počítači ani nedostal.
Mezi jednu z důležitých obran patří i opomíjené aktualizace operačního systému a aktivní vstupní brána firewall .
Ačkoli se možná domníváte, že počítač je bez virových nepřátel tak to nemusí být pravda. V mnoho případech je infiltrace tichým společníkem, který pouze monitoruje Vaše kroky a občas odesílá takové informace třetím osobám.
Proto si nechce aspoň jednou ročně zkontrolovat svůj počítač na takové nenápadné, ale nebezpečné nepřátele.
Nejdůležitější je prevence a pravidelná kontrola
Pokud budete pravidelně vstupovat na známé nakažené stránky na internetu, otevírat neznámé přílohy v emailech nakažené viry, nevhodně používat sociální sítě, instalovat neověřené a neznámé programy, potažmo hry ... tak můžete používat sebelepších bran ( Firewallů ), i antivirových softwarů a virus stejně do Vašeho počítače pronikne.
Možná se Vám výše zmíněné zákazy zdají přehanené, ale po konzultaci s námi nám dáte za pravdu, že stačí jen trochu změnit návyky.
"Je to podobné jako se zdravějším jídlem kdy místo bílého pečiva kupujete tmavé; tak místo na známé infikované stránky o sázení květin začnete navštěvovat stránky jiné, bezpečné se stejnou tématikou"
Jak takové nebezpečné stránky poznáte Vám rádi poradíme.
Není možné mít bankovní účet v bezpečí ! OMYL ! Je to snadné !
Následující rady neslouží jen pro hesla k bankovním účtům, ale ke všem internetovým účtům.
Je zbytečné abychom Vám vysvětlovali proč a jak Vám mohou hackeři vstoupit do účtů, radši Vám poradíme jak jim v tom jednoduše zabránit:
1. Každý měsíc měňte hesla - málo kdo na to každý měsíc vzpomene, ale mějte na paměti, že každá změna je pro hackera komplikací. Nemějte ve více podobných účtech hesla stejná ( pokud možno ať se vůbec neshodují ani tématicky )
2. Nevymýšlejte zbytečně dlouhá hesla. Naprosto stačí když bude obsahovat 8 - 12 symbolů kde se vyskytuje aspoň 1 x číslo, minimálně 1x velké písmeno a 1x malé písmeno. Takové 8mi místné heslo je mnohem bezpečnější než mnoho pouhých číslic.
Samozřejmě problematika zabezpečení bankovních účtů sahá ještě dál, o tom se ale dají vést dlouhé diskuse.  
Zajímá Vás víc ? Tak proč nám nezavoláte pro radu ?
Naší prací je údržba počítačů v perfektní kondici a ochrana jejich majitelů před kybernetickými útoky.
Pokud nám zavoláte a budete si přát pouze poradit tak Vám rádi pomůžeme.
V plno případech takovým nezávazným rozhovorem začali naše klíčová partnersví se zákazníky.

Návrat na obsah