Přechod Vašeho počítače na Windows 10 - Opravy a prodej notebooků pro Plzeň a okolí | Servis notebooků | Reinstalace Windows | Opravy Software a Hardware | Opravy televizí | Prodej repasovaných počítačů v Plzni

Přejít na obsah

Přechod Vašeho počítače na Windows 10

Počítače doma > Opravy a servis PC
Windows 10. Nadšení, či zklamání ?
Nová Windows 10 jsou zde již nějaký pátek. Dojmy jsou smíšené, dovoluji si tvrdit, že ve většině případech pozotivní. Ikdyž ..... 
.... bohužel nemohu jasně říci, že přechod na Windows 10 je v tuto chvíli pro všechny uživatele vhodný, anebo snad nutný. 
Negativa, či nebezpečí po update na Windows 10
V první řadě musím podotknout fakt, proti kterému jen málo kdo může oponovat. 
Kdo je s Windows 7, anebo 8.1 spokojený a je obyčejný domácí uživatel tak ať u nich zůstane. Na počítačích s citlivými, či klíčovými daty byste na nové Desítky přejít měli, ale spěchat asi také není v tuto chvíli kam. Nová Windows jsou stále v plenkách a na Windows 7, i 8.1 v dohledné době bezpečnostní aktualizace vycházet nepřestanou.  
Další komplikací může být po upgrade na Windows 10 problém s některým Hardwarem, ať už se jedná o cukající myš, praskající zvuk, anebo problém s grafickou kartou, kdy se již po probuzení ze spánku displej nerozsvítí.  S těmito problémy Vám samozřejmě pomůžeme, přesto to může být nepříjemné překvapení. Když místo očekávaného a slibovaného výkonu narazíte na komplikace a nižší funkčnost než předtím. 
Pozitiva Windows 10

Schválně jsem začal negativismy, aby mne nejeden čtenář nenařkl ze zaujatosti pro Windows 10. Ja osobně a drtivá většina uživatelů, kterým jsme Windows 10 instalovali a zaváděli do praxe jsme nadšeni. Nejčastěji jsme potěšeni z celkových organizačních vlastností desítek. V praxi si můžete naplánovat schůzku v kalendáři ve Windows a následně ji uvidíte v živých dlaždicích desítek a nejen tam. Uvidíte svoji schůzku ve všech zařízeních s přidruženým účtem. Ať už se jedná o Tablet či telefon s Windows, či android. Stejně tak můžete všude vidět i své úkoly vytvořené v One Note. 


Nová okna Windows 10 kombinují nejzásadnější vlastnosti obou klíčových verzí operačních systému od Microsoftu. Start lištu Windows 7 ( značně odlišná od klasické Start lišty, ale je tu ) a výkon Windows 8.1. 


Ceník

Provedení přechodu na Windows 10 
500 Kč 


Čistá instalace Windows 10 s archivací Vašich souborů 
900 Kč

Tváří se jako aktualizace, ale ...

Přechod na Windows 10 je jednoduchý, probíhá formou aktualizace, kdy se přenesou nastavení Windows a osobní soubory. Pokud Vám proběhne tento proces trvající od 25 minut do 90 hladce a po dokončení nebudete nemile překvapeni jakýmikoli komplikacemi tak Vám gratulujeme.  

Pro ty méně šťastné jsme zde my. Pokud máte jakýkoli problém po provedení Upgrade tak nás neváhejte kontaktovat. Běžné může docházet k problémům s tiskárnami a dalšími externími zařízeními. 

Když se vše nepovede :(
Může se stát, že se při upgrade na Windows 10 nepovede vše zcela v pořádku. Systém Windows se totiž fakticky celý znovu nainstaluje a nemusí se mu vše povést na výbornou. Nemusí dobře fungovat obraz, ovládání touchpadem ( dotyková destička na notebooku ), zvuk ....  . Když se Vám toto stane tak samozřejmě můžete zavolat nám a my se Vám pokusíme problém odstranit, ale ještě snazší je tomu předcházet. My Vám přechod na Windows 10 zajistíme bez problémů.
Přechod na Windows 10 Vám zajistíme za 500 Kč. V Ceně je záloha Vašich osobních složek ( Vaše obrázky, videa, hudba  ) pro případ, že by se cokoliv nepovedlo. Po provedení přechodu na Windows 10 Vás se systémem v deseti minutách zaučíme.

Již od poloviny roku, bohužel stále častěji řešíme přechod zpět z Windows 10 na Windows 7. Samozřejmě tento krok lze také podniknout avšak kvůli nutnosti čisté instalace ( pokud od upgrade na desítky uběhla delší doba než měsíc ) je účtována cena od 800 Kč včetně instalace všech potřebných programů pro pohodlné užívání systému . ( cena závisí na množství přenesených dat )
Někdy je vhodnější nainstalovat systém "načisto"
Pojmem "načisto" znamená, že se z Windows 8 ( 8,1 ) anebo Windows 7 zazálohují všechna Vaše osobní data na externí zařízení a poté se Váš operační systém s celým diskem smaže. Poté se na prázdný disk instalují nová Windows 10 a následně se Vaše soubory vrací. Výhodou takové operace je, že se zbavíte všech případných virů a programů, které jste dlouho nepoužívali a jen zabírali prostředky operačního systému . Cena čisté instalace je 900 Kč s DPH ( při archivaci více jak 40 Gb dat se připlácí 300 Kč) . Součástí každé instalace je i instalace základní programů pro běžnou práci s počítačem jako je bezplatný kancelářský balík, přehrávač videjí, prohlížeč internetu . . .    . 
Operační systém Windows 10 je pro všechny majitele počítačů s legálními Windows 7 Home Premium, Professional a Windows 8.1 a 8.1 Professional zdarma. Platíte tedy u nás pouze práci za provedení úkonu. Pokud platnou licenci nemáte a přejete si zakoupit Windows 10 tak se na nás také neváhejte obrátit. 
Návrat na obsah